4 mei herdenking Oud-West

04mei19:3020:154 mei herdenking Oud-West

Evenement Details

Al 81 jaar herdenken we op 4 mei het einde van de Tweede Wereldoorlog en de vele slachtoffers ervan. In Oud-West doen we dit sinds 11 jaar bij de herdenkingsplaquette in de Passage van De Hallen, ter nagedachtenis aan de omgekomen medewerkers van de stadsreiniging. Om 19:30 start het programma en om 20:00 zijn wij 2 minuten stil.

Herdenkingsplaquette
Op de plek waar nu de Kleine Passage gevestigd is, bevond zich vroeger het Stadsreinigingskantoor. Tijdens de oorlog zijn er 6 medewerkers van de Stadsreiniging opgepakt, afgevoerd en vermoord in één van de vernietigingskampen. Op de plaquette in de Passage van De Hallen staan de namen van deze zes medewerkers van de Stadsreiniging.

Het gaat om 4 straatvegers, een stoker bij de Vuilverbranding en een chauffeur op een vuilniswagen. Het waren geen helden, maar gewone, Amsterdamse jongens die in een grote oorlog verzeild raakten.

Lees hier meer: https://dehallen-amsterdam.nl/4-mei/

Tijd

4 mei 2026 19:30 - 20:15(GMT+02:00)

Locatie

De Hallen Amsterdam

Hannie Dankbaarpassage 10

Other Events

Get Directions